#01 SLOVO MÁ Filip Plevač: Roboti lidem práci nevezmou

Úplně prvním hostem podcastu Slovo má byl Filip Plevač. Filip pochází z prostředí velkých firem, kde zastával vysoké řídící funkce. Dnes už ale manažera nedělá. Posunul se na volnou nohu a naopak do různých firem dochází a pomáhá jim nastavovat automatizační procesy. Je jedním z mála lidí v republice, který se tomuto tématu věnuje s tak dlouhou profesní zkušeností. Je odborníkem na průmysl 4.0. a pravděpodobně jeden z těch, kteří dokážou odhadnout, jak bude průmyslová výroba u nás vypadat v budoucnosti. Podcast byl ale nejen o robotech. Čas zbyl třeba i na to, jak si stojí dnešní mladá generace v porovnání s tou předchozí a jak dravé jsou tuzemské start-upy. Příjemný poslech.

Klíčové infofrmace

Každý podcast je o něčem jiném. My jsme se v tom úplně prvním bavili primárně o robotech a automatizaci, na to je Filip expert. Na rozhovor dorazil přesně a v křesle se dle všeho cítil pohodlně. Hlavní náplní našeho povídání měla být robotizace, protože té se věnuje na různých pozicích dlouhodobě. Radit firmám na tomto poli většinou není o tom, jestli službu potřebují, ale jestli vědí, že ji potřebují. Přechod na automatizované výrobní procesy se totiž blíží a je potřeba být na něj připraven.

I z toho důvodu Filip pořádá různé semináře a workshopy, kde se problematiku snaží přibližovat manažerům firem. A to nejen on sám, ale i pozvaní hosté. Byť se může zdát, že česká republika průmyslovou revoluci 4.0. zaspala, podle Filipa situace ještě tolik dramatická není. Daleko horší to je s pracovní silou. Ale ne v tom smyslu, že by si lidé nechali vzít práci roboty. Problém je daleko komplexnější a týká se toho, kdo vlastně bude roboty ovládat a rozumět jim.

Filipa Plevače můžete sledovat i na jeho linkedin profilu. Aktuální informace o jeho semináři SAMBA hledejte zde.

Pokud budete mít čas, napište nám zpětnou vazbu. Kontakt najdete tady na stránce. Oceníme to. Děkujeme.